Bizimle İletişime Geçiniz

Adres

İsa Divanlı Mah. Sarayaltı cad. Yağcı Ali Efendi Sit. B Blk. No: 2 (Eski Çarşı Polis Karakolu Arkası) Dulkadiroğlu / K.MARAŞ
Image

İmplant Nedir ?

Diş implantı, titanyumdan üretilmiş olan diş kökü yerine kullanılan yapay olan diş köküdür. Eksik dişlerin bulunduğu bölgelere yerleştirilerek; bu yapay köklerin üzerine yapılan diş protezi ile birlikte doğal dişleriniz gibi görünmesi sağlanmaktadır.

İmplantlar, diş eksikliklerinizin giderilmesinin yanı sıra sizi takılıp çıkarılabilir bir protez takmaktan, sağlıklı dişlerinizin destek olarak kullanılmasından kurtarır. Böylece diş problemleriniz konforlu bir şekilde çözülmüş olur ve yaşam kaliteniz artar.

İmplant tedavisinin toplam süresi ne kadardır?

Hastanın kemik ve çene yapısına bağlı olmakla birlikte genellikle implant çok kısa bir süre içerisinde yerleştirilmektedir. İmplantlar yerleştirildikten sonra yaklaşık 3 aylık bir süre implantın ağıza uyum sağlanması için beklenir daha sonra protez diş yapımına geçilir

Son gelişmelerle birlikte bazı durumlarda implantların yerleştirilmesinden hemen sonra da  protez yapılabilmektedir Böylece hastalar hiç dişsiz kalmadan aynı gün içerisinde dişleriyle birlikte klinikten ayrılabilmektedir.

İmplant Herkese Uygulanabilir mi?

İmplant tedavisi için ilk önce hastadaki kemik yoğunluğuna ve kemik miktarına bakılır bu ölçütlerin yeterli olduğu herkes bu tedaviyi uygulayabilmektedir.

Şeker hastalarında durum kontrol altına alınmışsa ve hastanın hekimi de implant uygulamasına dair olumsuz bir görüş bildirilmemişse o kişilere de tedavi yapılabilmektedir.