Bizimle İletişime Geçiniz

Adres

İsa Divanlı Mah. Sarayaltı cad. Yağcı Ali Efendi Sit. B Blk. No: 2 (Eski Çarşı Polis Karakolu Arkası) Dulkadiroğlu / K.MARAŞ
Image

İmplant Nedir ?

İmplant eksik dişlerin yerine yapılan genellikle titanyumdan olan yapay diş kökleridir. Dişsiz bölgelerde sabit bir dişe olanak sağladığı gibi tam dişsiz çenelerde kullanılan hareketli protezlere de alt yapı oluşturarak hastaya iyi bir hayat konforu sunar.

Çeşitli film ve ölçümlerden sonra yeterli kemik varlığında implantlar steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle kısa sürede yerleştirilir. 3-4 aylık kemiğe kaynaşma süresinden sonra implantlar yerine konulacak dişleri taşıyacak duruma gelir. All on four denilen bazı implanlar sistemleri vardır ki cerrahi işlem sonrası hemen dişlerin takılmasına olanak sunar.

All-On-4 Uygulaması

All-On-4 tekniği ile dişsiz hastalarda bir çenede sadece 4 implant ile tüm ark dişlerini içeren protezler yapılabilmektedir. Özel açılama tekniği ile yapılan İmplant cerrahisi ile tam dişsiz hastalarda aynı gün protezler sabit olarak takılmakta ve hastalar bu tedavi sonrasında dişsiz ya da hareketli protezler ile bekleme dönemi geçirmemektedir. 10 yıldır uygulanan ve başarısı uzun dönem bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış olan All-On-4 tekniği ile hastalar kolay, hızlı ve tatmin edici bir tedavi ile istedikleri gülüş estetiği ve fonksiyona kavuşmaktadır.

Hekim tarafından yapılan detaylı muayene ve 3 boyutlu filmler sonucunda implant tedavisinin yapımına ve hangi tür implant yapılacağına hastayla birlikte karar verilir. Hastalar sistemik hastalıkları açısından değerlendirilir. Diyabet veya kalp rahatsızlıkları, baş / boyun bölgesinden radyasyon tedavisi gören hastalar için doktorlarıyla görüşülerek kontrollü bir şekilde ilerlenir. Ağır sigara kullanımı ve bazı sistemik durumlar başarı şansını azaltsa da bunların hekim açısından değerlendirlmesi gerekir.

Hastalar, implant sonrası ağız hijyenine dikkat etmeyi ve düzenli olarak diş hekimlerini ziyaret etmeyi taahhüt etmelidirler.. İmplant uygulamasının, sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için muhakkak diş hekiminizle görüşmelisiniz.