Kahramanmaraş İmplant Tedavisi

Kahramanmaraş implant günümüz dünyasında insankın kendi dişlere en çok benzeyen ve kullanılan bir yöntemdir. İmplant işlemi uygulanan dişler, diğer işlemler olan ; protez ve geleneksel köprü işlemlerine göre daha iyi yiyecekleri çiğneme ve konuşma imakanı sunmaktadır.

Bu işlemler sonucunda gülüşleriniz daha estetik ve güzel  aynı zamanda tamamen doğal bir görünüme kavuşacaksınız. İmplant işlemi ;eksik dişlerin tamamlanması işlemlerinde kişiler tarafından en çok kullanılan ve en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinin ilk sırasında yer almaktadır.

Ağız içerisindeki estetiği sağlamak amacıyla ve eksik olan dişlerin tekrar eski işlevlerini sağlamak için çene kemiğine yerleştirilen, vücuda tamamen uyunlu insana zarar vermeyecek malzemelerden üretilen yapay diş köküne verilen isimdir. Kullanılmaya başladıktan sonra değişik tiplerde pek çok implant üretime girmiştir.

Şuan için ise en fazla tercih edilen implant biçimi ise vida tipi olanıdır. Bu tipte kullanılan implantlar belirli kalınlık ve genişliğe sahip olmaktadır. İmplantın yerleştirileceği  bölgede yeterince ölçülere sahip olması gerekiyor. Bu uygulama ağızda olduğu müddet zarfında diş etlerinin bütünüyle sağlıklı olması gerekiyor.

İşlem yapılacak olan kişide herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece her yaştan insana uygulanmaktadır, ancak kemik gelişimini henüz tamamlamamış olan çocuk ve ğenç insanların kullanması acısından sıkıntılar ortaya oluşabilmektedir.

Bu yöntem yapılırken, işlem uygulancak olan bölge iyice anestezik ilaçlarla uyuşturulduğunda hiçbir ağrı ve zararlı etkisi olmadığı gibi acı ve sızıya da hissedilmemiş olur. Anestezinin genel mi yoksa lokal mı yapılacağı işlem esnasında hastadan belirlenmesi istenmektedir. İmplant işleminin yapıldığı gün hissedilecek olan ağrıda hafif ağrı kesicilerin kullanılması ile geçebilmektedir.

İşlem uygulanan hastaların belirttiğine göre hissdilen bu ağrı çürümüş olan insanlara hissettirdiği ağrı ile aynı hissi vediği bilinmektedir. İşlemlerin düzgünve titizlikle yapıldığı tedavinin sorunsuz olarak tamamlandığı zamanlarda implantın ağızdaki varlığını bile kişiler hissetmemektedirler.

Kahramanmaraş'ta implant işlemi ile hem daha sağlıklı ve estetik gülüşlere sahip olacak hem de yaşamınız boyunca sağlıklı bir hayat yaşayacaksınız


Yazdır